نتایج جستجو برای عبارت :

از باب هنرش نیز بگوی و اینا

زاهد از کوچه رندان به سلامت بگذر
تا خرابت نکند صحبت بدنامی چند
عیب می جمله چو گفتی هنرش نیز بگو
نفی حکمت مکن از بهر دل عامی چند

"دیوار اشعار"  هر روز یک شعر از من و یکی یک شعر در همین موضوع هم از خواننده ها این طوری کلی شعر و کلی درس زندگی یاد میگیریم.

خیلی ممنون که سعی میکنید این دیوار اشعار را تمیز نگه دارید و چیزی رو ش نمی نویسید ولی لطفا روش بنویسید این طوری خیلی قشنگ تره.
موضوعی بخوانید ...
آدمی که تووی دلش همه دست‌ب‌دست هم داده‌اند و رخت می‌شویند کمتر می‌تواند از مغزش استفاده کند! چون تمام خونهای بدنش را همان رختشوی‌خانه جمع می‌کند سمت خودش! شاید با عبارتی که بیان کردم نامربوط باشد ولی در نهایت این سخن گران‌بهای سعدی الان با حالم مناسبت دارد: تا مرد سخن نگفته باشد! عیب و هنرش نهفته باشد! هر پیسه گمان مبر نهالی! باشد که پلنگ خفته باشد!
الان یه چیزی به ذهنم رسید گفتم بیام اینجا بنویسم اونم این که ما تو دانشگاه سر کلاسای کارگاهی اهنگای سنتی و قدیمی و فاخر و اینا گوش میدادیم مثل چارتار و بیکلام های خوب و علی زند وکیلی و ... اما الان کارمون به اهنگ های بندری و پاپ های بیخود کشیده شده حتی من به گوش خودم شنیدم که ترم پایینیامون رپ های بی مفهوم و خز گوش میکنن :ا
+: به کجا چنین شتابان ؟ بعد میگن بچه های دبستانی و دبیرستانی چرا ساسی مانکن گوش میدن :ا داداااششش ؟ دانشکده هنرش اینه ، معلوم
خداوند متعال در آیات الهی شخصیت‌های مثبت و منفی زیادی را معرفی کرده است و برای اینکه شناخت کامل و جامعی نسبت به این شخصیت‌ها پیدا کنیم خداوند متعال در جای جای قرآن سخنرانی‌هایی را از آن‌ها بیان کرده است که ما با توجه به حرف‌ها و سخنانشان بتوانیم شخصیت آن‌ها را بهتر بشناسیم چرا که فرمود : (تا مرد سخن نکفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد )
ادامه مطلب
یکی از هنرهای کرونا، خالی کردن وقت است. خانه تکانی تقویم تکراری. حالا همه کلی جای خالی داریم در روز. اینجا به بعدش مدرسه است. زنگ ادبیات. شاید هم ادب. باید جاهای خالی را با عبارت های مناسب پر کنیم. شاید هم عبرت های مناسب.

پی نوشت:
عیب می جمله چو گفتی، هنرش نیز بگو
 نفی حکمت مکن از بهر دل عامی چند
(حافظ)
وبلگ لوازم التحریر:نقاشی های شگفت انگیز با مداد سیاه +عکس
اخبارگوناگون - نقاشی های شگفت انگیز با مداد سیاه +عکس
"شانیا مک دوناگ" دختری 16 ساله است که
هنرش را در مداد پیاده می کند و نقاشی های شگفت انگیزی را می سازد. او در
سبک رئال کار کرده و نقاشی های بسیار واقعی را می کشد که حتی داوران
مسابقات مختلف را تحت تاثیر قرار می دهد.
نقاشی کردن با مداد کاری است که نقاشان
حرفه ای هم باید با تمرین زیاد در آن چیره دست شوند. بسیاری از نقاشان سعی
می کنند با مد
«ابوالفضل مهجوری»، ۳۰ ساله است و ساکن محله‌ای در جنوب شرقی پایتخت. او با گلدان‌های زیبایی که در نمای خانه‌شان نصب‌کرده برای اهل محله تبدیل به چهره‌ای معروف و دوست‌داشتنی شده است. هنرش، باغبانی و ساخت آکواریوم روی دیوار کوچه با خاک، بذر، بطری، آب و ماهی است.
 این هنر اما، ابزاری جالب هم دارد: بطری‌های خالی نوشابه. بطری‌هایی که طبق روال، حالا باید یا در چرخه بازیافت باشد یا زخمی به جان محیط زیست بزند. اما جوان خوش‌سلیقه تهرانی، با هنر دس
هنرمند
در باب هویت آدمی، مسالک و مکاتب گوناگونی در مباحث انسان شناسی کهن و معاصر مطرح شده است، ولی بسیاری از آن ها در این نکته با هم اتفاق نظر دارند که انسان دارای دو بُعد است: بُعد مادی و بُعد غیر مادی. از ا ولی به جسم،بدن، تن، و طبیعت یاد می شود و دومی را جان، روح، نفس و فطرت می نامند.
البته جسم، منشأ گرایش های طبیعی آدمی و جان، سرچشمه تمایلات فطری و خواسته های معنوی اوست. در این میان چون روح آدمی در ارتباط با جسم قرار دارد و در عمل به آن نیازمن
یا خبیرفصل دوم: مهارتهای ارتباط موثر
سخن نشانگر اندیشه است
سعدی شیرازی میگوید: « دو چیز طیره عقل است، دم فرو بستن به وقت گفتن و گفتن به وقت خاموشی»ضربالمثل ها میگویند: « تا مرد سخن نگفته باشد ، عیب و هنرش نهفته باشد.» یا اینکه: « از کوزه همان برون تراود که در اوست.» پس کافی است کوزه را تکان دهی و بشنوی چه خبر است؟
اندیشمندان بشری به ارتباط متقابل زبان و تفکر پی برده اند. ⚡⚡سخن گفتن، نوعی تفکر با صدای بلند است. لذا چگونه سخن گفتن نمایانگر چگون
در توضیح شدت ایده‌آل‌گرایی افراطی بنده همین بس که تو دانشگاه چند مورد پیش اومده بود که شب قبل امتحان با خودم می‌گفتم «من قطعا و حتما و مسلما این درس رو می‌افتم و هنوز به همهٔ منابعش مسلط نیستم و به قدر کافی نخوندم و همه چیز یادم نیست و کاش بشه یه راهی پیدا کنم فردا نرم سر جلسه. کاش اصلا همین امشب مریض شم بتونم برم گواهی پزشکی بگیرم و حذفش کنم» و خیلی جدی حساب می‌کردم اگر اون درس رو بیفتم معدلم چند می‌شه و بعد دیگه چه طوری می‌شه برش دارم و آی
نیکلای گوگول را بیشتر با عنوان نویسنده کتاب یادداشت های یک دیوانه می شناسند اما داستان جالب دیگری دارد به نام دماغ. خواندن این کتاب را به همه آدم های دنیا مخصوصا کسانی که می خواهند دماغ خود را به دست تیغ جراح بدهند توصیه می کنم چرا که شاید به کل نظرشان درباره ارزش و جود دماغ و دست نزدن به آن عوض شود. فضای رمان دقیقا روسیه زمان نیکلای است و تنها قسمت نا واقعی ماجرا یک دماغ است. دماغی که از لای نون و بی هیچ دلیل مشخصی بیرون می آید و داستان خود را ش
داشتم به بچه‌ها می‌گفتم من توی محیط جدید که قرار می‌گیرم اصولاً حرف نمی‌زنم، ارتباط نمی‌گیرم و سخت وارد اینتراکشن میشم. تصورم از خودم همیشه این بوده که از اون بچه‌هایی هستم که سخت دوست پیدا می‌کنن. باید با یکی شش ماه توی یک میز بشینن تا رفیق بشن. ولی گویا تجربه، چیز دیگه‌ای رو نشون میده.دارم بیشتر حرف می‌زنم. بیشتر با آدم‌ها وارد تعامل میشم. بیشتر ارتباط می‌گیرم و به شکل ویژه‌ای بیشتر دوست پیدا می‌کنم. نمی‌دونم این روند کی شروع شده و

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.
param name="AutoStart" value="False">

از کتاب امشب کنار غزل های من بخواب نوشته افشین یداللّهی

پ ن: همیشه دوست داشتم کتاب ها و شعر هایی که دوست دارم رو با صدای خودم منتشر کنم؛ نمیدونم چقدر استعداد، صدا و هنر

باسمه تعالیگفتگووصف استادجمکران خانه ی زیبای همه منتظرانمیثمی کرد دعا بهر خود و هم دگرانیاد استاد نمودست و کند شکر خداچون رجالی بود استاد همه استاداناو نه تنها به ریاضی است که ماهر باشدمرد تقواست و اخلاق، بود از خوبانهر چه را داشت رجالی، بنماید عرضهآسمانی است سخی و بود او پر بارانگر چه بسیار توان صرف کند در تعلیممهربان است به حال همه ی همکارانافتخاریست که شاگردی او را بکنیمچون پناهی است برای همه ی ره پویانشعرهایش چو مقالات پر است از م
بسم الله

سال ۹۲ بود؛ اوایل ریاست‌جمهوری روحانی. وزیر پر کار و محوری‌اش یعنی آقای ظریف در برنامه‌ای تلوزیونی، نزدیک به این مضمون را می‌گفت که دنیا عوض شده اما عده‌ای نمی‌خواهند بپذیرند.آن روزها از یک طرف صحبت از تعامل با دنیا و معاملات برد - برد بود؛ انگار کن اسلام و کفر - حداکثر - دو «رقیب» هستند که می‌توان به شراکت‌شان هم اندیشید و به آن سمت رفت... باید وجهه‌ی رحمانی اسلام را دید و با طرفی که مؤدب و منطقی است ساخت! از طرف دیگر اما تأکیدات
آتشی بر هنرِ آمیخته به هوای نفس
با اندک توجه درآیات الهی می‌توان به این حقیقت دست‌یافت که هنر قداست
دارد، چراکه منشأ اولیه آن ذات اقدس پروردگار است و کسی هنرمند نامیده می‌شود که
قداست هنر را حفظ نماید.
 شهید آوینی، شهید اهل‌قلم و هنرمند نام‌آشنای معاصر، به‌
واقع این اصل اساسی را دریافت و با آنکه هنرش سرودن شعر و نویسندگی بود اما در
برهه‌ای از زمان با درک قداست هنر، به‌ محض اینکه احساس کرد ردپایی از هوای نفس در
هنرش به چشم می‌خورد، آن را

صفحات شخصی و نوشتار های شخصی حاصل دیدگاه پدیدار شناختی خود فرد استاما ماحصل گفتگوهای پیش آمده منحصرا اخلاق گرا، غیر جانبدارانه، حق مدار نیست. چون هر انسان برگرفته از دنیا پدیدار شناختی اش، خودش را بر حق میداند و در بحث و جدل ها نباید منتظر نتیجه اخلاق گریانه بود.در راستا پست قبل و صحبت ها باید یاد آور شوم، در دایره جغرافیایی زندگی می کنیم که تعریفی از آزادی و رفاه اجتماعی در آن وجود ندارد و حتی راهی برای رسیدن به آن.بین ملت و دولت کانالی
از آن به بعد مادرم نتوانست ترانه‌های عاشقانه گوش کند. تا قبل از آن شب اون به مرغ آوازخوان می‌ماند. رادیو همیشه روشن بود و مادر با ترانه‌های  گابریل یا لویس میگوئل میچرخید و بدنش را تاب میداد و می‌رقصید و در همان حال خانه را تمیز می‌کرد، غذا میپخت و پیراهن‌های سفید پدر را اتو می‌کشید.
بعد از آن رادیو برای همیشه خاموش شد. حتی به نظر می‌رسید دکمه‌ی شادی خودش را هم روی حالت خاموش گذاشته. 
میگفت:ترانه‌های عاشقانه باعث میشن احساس حماقت کنم.
از آن به بعد مادرم نتوانست ترانه‌های عاشقانه گوش کند. تا قبل از آن شب اون به مرغ آوازخوان می‌ماند. رادیو همیشه روشن بود و مادر با ترانه‌های  گابریل یا لویس میگوئل میچرخید و بدنش را تاب میداد و می‌رقصید و در همان حال خانه را تمیز می‌کرد، غذا میپخت و پیراهن‌های سفید پدر را اتو می‌کشید.
بعد از آن رادیو برای همیشه خاموش شد. حتی به نظر می‌رسید دکمه‌ی شادی خودش را هم روی حالت خاموش گذاشته. 
میگفت:ترانه‌های عاشقانه باعث میشن احساس حماقت کنم.
بازداشت شدن پویان مختاری در سال 99

پویان مختاری شخصی بود که از طریق اینستاگرام مشهور شد و درآمد بالایی به دست آورد. او با استفاده از تبلیغات و ایجاد پیج شخصی در شبکه‌های اجتماعی در این کار بسیار موفق شد. او صاحب وبسایت شرط بندی حضرات می‌باشد. پویان مختاری دیشب به دلایل قضایی بازداشت شد. گفته میشود خانواده پویان مختاری هم بازداشت شده اند، البته هنوز هیچ منبع رسمی این خبر را تایید نکرده است
رویداد۲۴ علت بازداشت پویان مختاری چیست؟
وب سایت
نفس عمیقی می‌کشم و به اتفاقات برنامه ریزی شده فردا که با شیطنت نگاهم میکنند، اخم میکنم. فردا روز جالبی است، جالب ترین قسمت روز، ساعت سه ظهر، بهتر بگویم ساعت ۳ بعدازظهر اتفاق می‌افتد.قرار است آقای کاف، خانه مان بیاید و این موضوع مرا زیاد خوشحال نمی‌کند.امتحان فیزیک برق از سرم می‌پراند و من در دلم معلم سال قبل را مورد عنایت قرار می‌دهم. دکتر نیز باید بروم، نه برای خودم، برای همراهی شخص دیگری‌.
نوشته های خانم معلمی را می‌خوانم، از طرز رفتار
1. اسمشو میذارم «عشق جنسی». چیزی که فرق داره با «عشق» خالی که احتمالا بین هر دوست صمیمی و بین برادرا و بین فرزند و والدین هست. از ویژگی‌هاش هم آتشین بودن و خب در معرض تمام شدن بودنه. تمام شدن بدی هم. (اگه مخالفید فکر کنید به درصد دوستی‌های صمیمی‌ای که بیشتر از مثلا 10سال دوام داشته و رابطه‌هایی از این دست و با این مدت دوام)

2. یه دختر پر شور و پرانرژی بود. لحظات شادی باهاش بیشتر خوش می‌گذشت و لحظات غم، کمتر بد. با تمام نکات مثبت و منفیش، مثل همه
1. اسمشو میذارم «عشق جنسی». چیزی که فرق داره با «عشق» خالی که احتمالا بین هر دوست صمیمی و بین برادرا و بین فرزند و والدین هست. از ویژگی‌هاش هم آتشین بودن و خب در معرض تمام شدن بودنه. تمام شدن بدی هم. (اگه مخالفید فکر کنید به درصد دوستی‌های صمیمی‌ای که بیشتر از مثلا 10سال دوام داشته و رابطه‌هایی از این دست و با این مدت دوام)

2. یه دختر پر شور و پرانرژی بود. لحظات شادی باهاش بیشتر خوش می‌گذشت و لحظات غم، کمتر بد. با تمام نکات مثبت و منفیش، مثل همه

این تعطیلی ناخجسته اگر چه به نظر عده ای زمان استراحت خوبی است.اما تجربه ثابت کرده که اگر همه چیز را به آدمی بدهی و سلامتی را از او بگیری گویی چیزی در چنته ندارد..اگرچه خداروشکر هنوز بیمار نشده ایم..می گویم هنوز ، چون این بیماری گویی شتری است که در خانه همه ماها خواهد خوابید..این روزها کیست که نگوید کاش به سال گذشته بر می گشتیم ؟ اگرچه حالمان خیلی هم خوب نبود ولی شاید بهتر از امسال بود..یاد خاطره ای از ذهنم می گذرد..سال گذشته آن نزدیکی های عید ،که
رافائل سانتسیو (۶ آوریل ۱۴۸۳ میلادی - ۶ آوریل ۱۵۲۰ میلادی) که بیشتر با اسم کوچکش رافائل شناخته می‌شود،
نقاش و معمار ایتالیایی دوران اوج رنسانس است. رافائل، نمونه وارترین هنرمند دورهٔ رنسانس
پیشرفته‌است. او با آنکه شدیداً تحت تأثیر لئوناردو داوینچی و میکلانژ بود، سبک خاصی
پدیدآورد که آرمان‌های هنر رنسانس پیشرفته را به روشنی بیان می‌کند. او ضمن آنکه از
هر هنرمند دیگری می‌آموخت، به نیروی ابتکار و اصالت پر توان خود نیز میدان می‌داد؛
آنچه ر
معرفی کتاب به مناسبت
کتاب: بررسی احوال فرزندان امام موسی کاظم
نویسنده: سید یاسین زاهدی
دوره‌ای که امام کاظم (ع) و فرزندان ایشان در آن می‌زیستند، به‌ویژه برای جامعه شیعه از دوران‌های بسیار با اهمیت است. در این دوره، فعالیت‌های شیعیان در عرصه‌های مختلف فرهنگی و سیاسی وجود داشته و قیام‌های بسیاری بر ضد حکومت عباسی به وقوع پیوست که مهم‌ترین آنها قیام ابراهیم بن محمد بود که در آن برخی از فرزندان امام کاظم (ع) حضور داشتند.
کتاب: حسنیه در دربار
این چند روز اخیر روی لپتاپم توزیع لینوکسی deepin رو نصب کرده بودم. محیط دسکتاپ دیپین اسمش dde هست. به جز خود دیپین بعضی توزیع‌های دیگه مثل آرچ‌لینوکس هم dde رو در مخازنشون قرار دادن. توزیع مانجارو هم یک نسخه داره که روش dde نصبه. البته این توزیع کامیونیتی‌بیس هست و جزء نسخه‌های رسمی نیست. دیپین تمام پکیجهای خودش رو از دبیان می‌گیره ولی مخازن جداگانه و مخصوص خودش رو داره. در واقع دیپین رو می‌شه فرزند دبیان به شمار آورد.
تاریخچه
این توزیع در واقع یه

یکی از هنرمندانی که در عرصه انیمیشن خیلی قبولش دارم "بهرام عظیمی "است
کسی که اگر تا امروز هر کجای دنیا غیر از ایران بود مطمئنن پیشرفت های چشمگیر تری داشت چون انقدر با استعداد و خوش فکر هست که بتواند در رشته ی خودش سرآمد باشد .
بهرام عظیمی را ما از انیمیشن های تبلیغاتی اش می شناسیم . و بعد تر که اولین انیمیشن سینمایی ایران را ساخت "تهران 1500" که در نوروز 92 در سراسر ایران به نمایش در می آید دیگر باورمان شد که در عرصه انیمیشن می توانیم حرکت هایی ان
تصمیم گیری‌های مهم برای افراد دودلی که قدرت تصمیم گیری خوبی ندارند بسیار سخت و دشوار است و اغلب اوقات به جای گرفتن تصمیم درست به بیراهه و اشتباه می‌روند. انتخاب همسر و برگزاری مراسم عروسی هم یکی از آن دسته تصمیمات بسیار مهمی هستند که نقش بزرگی در زندگی افراد می‌گذارند. معمولا عروس خانم‌ها در مورد تصمیمات عروسی بیشتر از آقایون وسواس و ظرافت به خرج می‌دهند چون دوست دارند همه چیز به بهترین نحو ممکن انجام شود. یکی از تصمیمات بسیار سخت عروس خ
اول نوشت: چند وقت پیش ام شهراشوب و دختر بی بی عزیز برای اولین بار من رو به این چالش نامه دعوت کردند فکر کنم آخرین نفری باشم که دارم می­نویسم. از سال  98 تا الان دارم فکر میکنم که کدوم شخصیت فیلم یا کارتونی اینقدر برام مهم هست که بخوام براش نامه بنویسم؛ ولی دیدم بعضی از شخصیت ها رو دوست دارم اما نه در حدی که دلم بخواد براشون نامه بنویسم در حد همون کارتون و سرم گرم کنندگی برام مهم هستند. و هیچ تاثیری برام نداشتند. اولش تصمیم گرفتم به یکی از شخصیت ها
زندگی زیباست (Life is Beautiful)
دیشب بی‌خواب شدم و برای صدمین بار فیلم کهنه‌نشدنی « زندگی زیباست» ساخته  روبرتو بنینی را دیدم. به این فیلم مدیون هستم. تسکینم می‌دهد. جانم را نوازش  می‌کند. غبار تلخی و یأس را از روانم می‌زداید. خشم و بیزاری را می‌شوید و با خود می‌برد. به جایش صبر و ثبات و امید می‌آورد. فیلم را یک ایتالیایی ساخته اما بال در بال این فیلم به آفاق دنیای مولانا و سعدی و حافظ و بوسعید پرواز می‌کنم.     داستان فیلم درخشان است. مردی سبک‌ر
شعرِ جاری در نقاشیِ فیلم___مستند #ای_بی_سی_افریقا سفر عالیجناب و گروه‌اش به افریقا است. مستندی که دیدن‌اش دل می‌خواهد! مرگ کودکی را می‌بینیم که در پارچه‌ای سفید (چیزی شبیه کفن!) کادوپیچ می‌شود و تحویل مردی داده می‌شود تا با دوچرخه‌ی ۲۴ چینیِ خود، او را ببرد؛ شاید برای خانواده‌اش، و یا خاکِ گور!این مستند پیرامون کودکان افریقاییِ مبتلا به ایدز است. فقر، چیزی که از سر و کولِ فیلم بالا می‌رود. کودکانی با لباس‌هایی مُندرس و خانه‌هایی رو به ز
به نام او که یادش آرامبخش قلب هاست
چهارشنبه
20 آذر 1398
رسمه که همیشه برای هر شروعی یه مقدمه ای میگن منم میخوام بگم که چی شد که من نوشتم و چرا شروع کردم و دارم اینجا مینوسم.
فکر میکنم حدود یک سال پیش بود که وقتی داشتم تلگراممو چک میکردم تو یکی از گروها که بچه ها پوستر و اطلاعیه های دوره ها و کلاس های مختلف رو میذارن یک اطلاعیه توهم رو جلب کرد.
اسم دوره بود "بازتاب" با یه پوستر خیلی قشنگ و مدرن و مهم تر از این اسم و شکل و اینا کلاس هم عنوان جالبی داشت د

«مدفن کرم‌های شب‌تاب» محصول سال 1988 معروف‌ترین، محبوب‌ترین، تاثیرگذارترین و مهم‌ترین انیمیشن سینماییِ تاکاهاتا است. این اثر برخلاف آثارش دیگرش قابل توصیه به همه روحیه‌ها نیست، چون آن را در شمار غمگین‌ترین آثار کل تاریخ سینما برشمرده‌اند و دست‌کم می‌توانیم غمگین‌ترین اثر تاریخ انیمیشن بدانیمش. خودم نه فقط هنگام تماشای فیلم، بلکه پس از تماشا وقتی خوابیدم تا صبح خوابِ گریه‌کردن می‌دیدم و هنوزکه‌هنوز است شخصیت «ستسوکو» برایم ز
مجتبی نجفی
شانس در سیاست بی تاثیر نیست. یکی از بدشانسی های مردم ایران، پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود. شکست ترامپ برجام را در نهایت حفظ می‌کرد. ورود ترامپ به کاخ سفید، به نتانیاهو و سران عربستان سعودی و چند کشور حاشیه خلیج فارس این امکان را داد تا پرونده ایران را از "عادی شدن" به سمت "امنیتی شدن" هدایت کنند. می توان گفت با اعمال تحریم های موثر یکجانبه و اقدامات هدفمند دولت آمریکا در برابر ایران ما به دوران "پیشابرجامی" بازگش
چقدر وقته ننوشتم باز :(
عیب نداره. بین این همه سیل و خبر بد، بذارید از یه جنبه خوبش بگم براتون. یزد بارون نمیاد. امسال دو یا سه بار فقط بارون باریده؛ برف هم یه بار. اون وقت امشب چی شد؟ بارون زد! درسته که چون ما شهردار نداریم(!) با همون دو سه بار بارون هم نصف شهرمون تعطیل شده و جلوی خونه ما هم طبق معمول یه دریاچه شکل گرفته - که احتمالا اگه پاچه‎هام رو بزنم بالا و برم توش، می‎تونم ماهی بگیرم براتون! - ولی همه این قدر خوش‎حالن که وقتی می‎ری پشت پنجره،
تو دورهمی جمعه، ساره نتونست بیاد و ساره یکی از دوستان قدیمی گروه بود که من به‌تازگی باهاشون آشنا شدم. از قضا من و ساره که اصلا همدیگرو ندیده بودیم و نمی‌شناختیم، اما تو گروه مجازی‌مون نسبت به بچه‌های دیگه رابطه‌ی بهتری داشتیم و گاهی اوقات مطلب می‌فرستادیم. اون شب با اینکه همه می‌دونستیم خیلی بحث جالبی نبود و به نظر من یه ارزن هم نمی‌ارزید، اما سربه‌سر هم می‌ذاشتیم و می‌گفتیم چه راهکارهای خوبی ارائه شد و چقدر همدیگرو بیشتر شناختیم. سا
از زمان ورود اسلام به ایران، مسجد همیشه جلوه‌گاه هنر و ذوق ایرانی بوده است. آفرینش‌های هنری در کنار ذوق بندگی، شاهکارهایی در معماری و هنر پدید آورده است که غبار زمان نتوانسته است اندکی از زیبایی آن کم کند. مسلمان ایرانی، در کنار زندگی ساده و پرهیزگارانه خود، تمام داشته‌ها و هنرش را صرف زیبایی و شکوه مسجد می‌کرد. از طرف دیگر مسجد، برای مسلمانان، همیشه پایگاه امنیت و همیاری بوده، بنابراین چشم‌نوازی بنا اهمیت بسیار زیادی داشته است. کوشش مس
توی همین روزهایی که همه داریم از تعطیلات کرونایی استفاده می‌کنیم، چیزی که ذهن منو مشغول کرده آموزش مجازی دانشگاه هاست. راستش هیچکس حتی فکرش رو هم نمیکرد که اون مرکز آموزش های مجازی که توی ساختمون آی تی دانشگاه واقع شده هیچوقت به کار بیاد. البته الان هم خیلی به «کار» نیومده و صرفا هست که باشه؛ بودنش دردی رو دوا نکرده. سر قضیه‌ی آموزش مجازی ناخودآگاه خیلی دیگه از اتفاقاتی که تو سالهای اخیر رخ داده برام تداعی شد. وجه اشتراکشون این بود که در تم
توی همین روزهایی که همه داریم از تعطیلات کرونایی استفاده می‌کنیم، چیزی که ذهن منو مشغول کرده آموزش مجازی دانشگاه هاست. راستش هیچکس حتی فکرش رو هم نمیکرد که اون مرکز آموزش های مجازی که توی ساختمون آی تی دانشگاه واقع شده هیچوقت به کار بیاد. البته الان هم خیلی به «کار» نیومده و صرفا هست که باشه؛ بودنش دردی رو دوا نکرده. سر قضیه‌ی آموزش مجازی ناخودآگاه خیلی دیگه از اتفاقاتی که تو سالهای اخیر رخ داده برام تداعی شد. وجه اشتراکشون این بود که در تم
بیوگرافی بازیگران
بیوگرافی افسر اسدی:افسر اسدی متولد 26 دی ماه در میانه، هنرپیشه سینما، تئاتر و تلویزیون اهل ایران است.
افسر اسدی دارای لیسانس کارگردانی و بازیگری تئاتر از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است. افسر اسدی فعالیت هنری خود را با نمایش تلویزیونی نقاشی روی چوب آغاز کرد و با بازی در فیلم عبور از غبار در سال 1368 برایش سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش دوم زن را از جشنواره فیلم فجر به ارمغان آورد.
جدیدترین عکس افسر اسدی
ازدواج افسر اس
بیوگرافی بازیگران
بیوگرافی افسر اسدی:افسر اسدی متولد 26 دی ماه در میانه، هنرپیشه سینما، تئاتر و تلویزیون اهل ایران است.
افسر اسدی دارای لیسانس کارگردانی و بازیگری تئاتر از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است. افسر اسدی فعالیت هنری خود را با نمایش تلویزیونی نقاشی روی چوب آغاز کرد و با بازی در فیلم عبور از غبار در سال 1368 برایش سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش دوم زن را از جشنواره فیلم فجر به ارمغان آورد.
جدیدترین عکس افسر اسدی
ازدواج افسر اس
بیوگرافی بازیگران
جدیدترین عکس افسر اسدی
ازدواج افسر اس
بیوگرافی بازیگران
جدیدترین عکس افسر اسدی
ازدواج افسر اس
بیوگرافی بازیگران
جدیدترین عکس افسر اسدی
ازدواج افسر اس
بیوگرافی بازیگران
جدیدترین عکس افسر اسدی
ازدواج افسر اس
بسم اللـه
قسمت اول/دوم/سوم
لازم دونستم نکاتی رو اول این قسمت بگم. سوالات خواستگاری و شناخت شخصیت طرف مقابل، بخش زیادیش روی لحن صحبت، انتخاب کلمات، نحوه توضیح، ادب و حتی حالات رفتاری و به عبارتی زبان بدن استواره. یا حداقل من و یار هردومون خیلی رو این قضیه دقت میکردیم. (باز یار تنها جایی که مستقیم به چهره بنده نگاه کرد همون جایی بود که وارد پذیرایی شدم و سلام دادیم که اونم برای براندازی ظاهری بود. اما من تو کل جلسه اول زل زده بودم بهش و سعی می‎کر

دخترکی راه راه قسمت اول . 

ادما تو زندگی در برخورد با دیگران رفتار و اخلاقهای متفاوتی از خودشون نشون می دن و به نوعی با محیط اطراف و اتفاقات پیرامونشون ارتباط بر قرار می كنن در واقعه هر كس اخلاق خاص خودشو داره
مثلا بعضیا می تونن خیلی خشك و جدی باشن مثل بابای خدابیامرزم انقدر خشك و جدی كه اگه یه شب با كمربند به جون مادربد بختم نمی یوفتاد شام از گلوش پایین نمی رفت
و یا خیلی شوخ طبع و بذله گو.............. مثل اقای كیهانی دربون شركت
حرافترین
(اگر حوصله‌ی خواندن پست طولانی ندارید، از مقدمه‌ای که نوشته‌ام گذر کنید و یک‌راست بروید پایین، از آنجایی که رنگی نوشته‌ام گام اول بخوانید.)

به خاطر ترجمه‌ی عجیب و غریب متون دینی ما و روشی که می‌گوید هی دعا بخوان بدون اینکه حتی بدانی معناش چیست، من مدت زیادی کلاً کنار کشیدم. خیلی از ما این کار را می‌کنیم. مثلاً یکی از آشناهای ما –آن زمانی که هنوز کل کشور ریش داعشی نمی‌گذاشتند و ریش‌گذاشتن به معنای بسیجیِ همین الان از درِ مسجد بیرون‌زد
امروز می خواهم
مجدداً از کتاب دنیای سوفی استفاده کنم و یک سرگذشتی از سقراط را ارائه کنم:

« فلاسفه اولیه یونان
گاه فیلسوفان طبیعی خوانده می شوند چون بیش از هر چیز در فکر جهان طبیعی و
رویدادهای طبیعی بودند. فیلسوفان طبیعی نخستین گام را در راه استدلال علمی
برداشتند و پیشتاز آنچه که بعدها علم نامیده شد بودند, آنها در جستجوی قوانین
ناپیدای طبیعت بودند و می خواستند بدون توسل به اساطیرکهن بفهمند پیرامون آنها چه
می گذرد یعنی می خواستند با مطالعه خ
انتخابات مجلس یازدهم پیچیدگی‌های خاصی پیدا کرده است؛ پیچیدگی‌هایی که. البته جدید نیستند و تقریبا چهار دوره اخیر مجلس و ریاست جمهوری را نیز با همین پیچیدگی‌ها سپری کرده‌ایم اما عجیب‌ند که نه در بین صاحب‌نفوذان و اصطلاحا نخبه‌ها و نه در بین مردم ظاهراً هنوز این تجربه به قدر لازم ته‌نشین نشده است تا از این درس بگیرند. حافظه سیاسی ما به شدت کوتاه و کم‌عمق شده است و به شخصه این رسانه‌ی جدید یعنی همین بستر مجازی ارایه پرفشار محتوا را یکی از
امروز مقارن است با زادروز فیلمساز و کارگردان فقید کشور،عباس کیارستمی. برخلاف سنت همیشگی، این بار قصد بر این است که در روز تولد؛ ادای احترامی کرده باشیم:

در سال ۲۰۱۵ در یک نظرسنجی که توسط وب سایت فرانسوی سینماتک، از ۲۶ کارگردان برجسته معاصر سینمای جهان انجام شد، عباس کیارستمی از
دیدگاه این گروه از موفق‌ترین کارگردانان حال حاضر سینمای جهان لقب گرفت.

عباس کیارستمی بدون
شک بلند آوازه‌ترین هنرمند معاصر ایرانی است که فیلمسازان بزرگ و معروف د
«پرسش مهر»
چگونه مدرسه شادی داشته باشیم؟
*بخش داستان*
نویسنده:اسرا دریجانی
مدرسه:دبیرستان دوره اول فرزانگان
استان کرمان شهرستان بم
دختر عمویم خیلی وقت است که از پیش ما رفته.اخرین بار که با او صحبت میکردم درباره مدرسه و دوستانش پرسیدم ،اما گویا از وضع مدرسه اش ناراضی بود. با گلایه و حسرت می گفت :خیلی کوچک است،مدرسه ای تنگ که جایی برای نفس کشیدن نیست.اما با این حال بسیار شلوغ است. از در و دیوار دانش اموز می بارد.کلاسهای کوچکی دارد که صندلی ها در
نظر کلی
[ ] فیلمی ساخته شده از مجموعه ی ویدئو کلیپ های مختلف در سر تا سر فیلم اگر تولد یک ستاره را فیلم محسوب کنیم پس هرکسی می تواند برای خودش فیلمی بسازد.کافیست یک خواننده و یک بازیگر مشهور را در گروه پرسوناژ های خود راه بدهید و همه چیز را به ان ها بسپارید.از ان فاجعه تر نداشتن هیچ مطلبی در این فیلم برای عرضه است.در کل فیلم ما موزیک ویدئو می بینیم یا هم خوابگی های دو شخصیت اصلی فیلم در مقاطع و مکان های مختلف واقعا برای من جای تعجب است چطور از سین
خلاصه کتاب

کتاب صوتی «عقاید یک دلقک»، شاهکار نویسنده آلمانی؛ «هاینریش بل» است. نویسنده در کتاب مذکور سعی کرده که زشتی‌ها و تلخی‌های روزگار را از پشت نقاب یک دلقک شرح دهد.به طور کلی کتاب صوتی عقاید یک دلقک از ژانری عاشقانه برخوردار است، اما نمی‌توان از مضامین انتقادی، روانشناسی، اجتماعی، تاریخی، مذهبی، سیاسی و اعتقادی آن چشم‌پوشی نمود. به جرات می‌توان این کتاب را در رده تاثیرگذارترین کتاب‌های قرن بیستم دسته‌بندی نمود.همان طور که از ع
آهنگسازی و آهنگساز یعنی چی:
آهنگسازی درواقع هنری است که در طی آن یک اثر موسیقیایی خلق می شود، به کسی که این کار را انجام می دهد یعنی یک اثر را در دنیای موسیقی خلق می کند آهنگساز می گویند.

آهنگسازی و آهنگساز

آهنگسازی هنری است که با خلق و تولید اثر سروکار دارد از آنجا که انسان ذاتا علاقه دارد خود خلاق باشد اکثر علاقه مندان به موسیقی گرایش بسیار زیادی به آهنگسازی و به طبع آهنگساز شدن دارند...برخلاف باور عمومی آهگسازی  صرفا به ساخت یک ملودی خت
راک‌استار گیمز همیشه هنرش را در شگفت‌زده کردن مخاطبان نشان داده است؛ چه وقتی که با نسخه‌های اول GTA یک تجربه جهان‌باز بی‌مانند تا آن زمان را ارائه کرد و چه زمانی که با سه‌بعدی کردن این سری، تعریف جدیدی در این سبک داشت. راک‌استار در نسخه قبلی Red Dead Redemption ثابت کرد که هنرش فقط محدود به ساخت GTA نیست و می‌تواند در بازی‌هایی با حس و حال متفاوت هم حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد. اما همه این‌ها را که کنار بگذاریم، این بار نوبت به Red Dead Redemption 2 ر
اقا سجاد عزیز برادر مهربان و کوچکترم (از نظر سنی و نه از نظر عقلی)، 
ممنونم به خاطر فرستادن اون لینک.
اتفاقا توی همه شبکه های اجتماعی ملت ایران بیشتر از نود و پنج درصدشون اصلااااااااااا باور نکردن این خانم رو هیچ، ایشون رو معادل کودکان قرار دادن که شستشوی مغزی شده.

چون ما کم ندیدیم مشابه این مترسک.

شما ببینین چقدر توی گوش اروپای غربی و شمالی و کانادا و استرالیا میخونن امریکا بده و منشا همه مشکلات بشره،
که دختر شونزده ساله، تا ترامپ رو میبی
سعید
مشهورترین جن گیر در تمام آفریقاست، "جاستین فورنال" خبرنگار نشنال
جئوگرافیک مدتی با او همراه شده تا از زندگی و شیوه کار او گزارش تهیه کند.
  سعید مشهورترین جن گیر در تمام آفریقاست. او قبل از
این که به عنوان شکارچی جن مشهور شود یک عطار معمولی بود. حالا کارش این
است که با یک کوله پشتی پر از روغن و ورد مخصوص شکار جن، دنبال مردم ساده
لوح بگردد. «جاستین فورنال»، خبرنگار «نشنال جئوگرافیک» مدتی با او همراه
شده تا از زندگی و شیوه کار او
Ali Rejali:باسمه تعالی
احکام اسلامیقصاصغزل۵
قصاص است باعث آرامش و عدل الهیتلافی کردن عین عمل باشد چو خواهی
مجازات و عقاب یاغیان اندر تقاص استبرای خاطیان اجرا شود این امر گاهی
اگر محرز شود قتل کسی از روی عمد استجزایش حکم و فرمان خدا در شرع خواهی
نباشد فرق و تبعیض و رفاقت در عدالتکه در اجرا و دستور قضاوت نیست راهی
قصاص است همچو حق الناس در احکام اسلامشریعت حامی عفو است و بخشش در گواهی
مصادیق الهی باشد و فرمان یزدانقصاص است پاسخ کار خلاف و فکر واهی
او در کامل ترین شب سال، یعنی یلدای ۱۳۴۰ در خانواده ای ساده متولد شد. دانش آموخته نقاشی از دانشگاه هنر تهران، کارشناسی ارشد عکاسی و دارای نشان منصب ۲ هنری است. از آثار، جوایز ملی و بین المللی (۲۱۵ عنوان پاداش) و گفته هایش پیداست که همه زندگی اش با عکاسی گره خورده است، هرچند درون ماخذ های نقاشی، خوشنویسی، کاریکاتور و... نیز فعالیت می کند. وی شاگردان توانایی راهنمایی کرده که هر کدام صاحب سبکند و تو گوشه و بر دنیا سالانه نمایشگاه هایی از آثار خویشت
Ali Rejali:باسمه تعالی
احکام اسلامیقصاصغزل۵
قصاص است باعث آرامش و عدل الهیتلافی کردن عین عمل باشد چو خواهی
مجازات و عقاب یاغیان اندر تقاص استبرای خاطیان اجرا شود این امر گاهی
اگر محرز شود قتل کسی از روی عمد استجزایش حکم و فرمان خدا در شرع خواهی
نباشد فرق و تبعیض و رفاقت در عدالتکه در اجرا و دستور قضاوت نیست راهی
قصاص است همچو حق الناس در احکام اسلامشریعت حامی عفو است و بخشش در گواهی
مصادیق الهی باشد و فرمان یزدانقصاص است پاسخ کار خلاف و فکر واهی
سلام

یکی از چیزایی که خیلی دوست دارم، نسبت دادن احساسات به فیزیکه. 
چون فیزیک خودش به تنهایی فقط توصیفگر اتفاقاته و خیلی راجع به این که "خب که چی" بودن قضیه چیزی نمیگه.
برای همین مثلا نمیتونه خدا رو توصیف کنه و شروع آفرینش رو بیگ بنگ میدونه ولی چون هیچ وقت نمیتونه راجع به چرایی قضیه چیزی بگه، اون رو رندوم و بی دلیل میدونه.

پادکستی که برایان گرین، فیزیک دان، با Joe Rogan چند روز پیش داشت رو تو تلگرام گذاشتم. تو یه قسمتیش راجع به این که ریاضی قبل ا
بررسی بازی call of duty moder warfare 2019
سری Call of Duty همان سری محبوبی که زمانی به خاطر مراحل ناب و سرگرم کننده بخش داستانی‌اش و مد های متنوع بخش چند نفره آن ماه‌ها سرگرم تجربه بازی بودیم. اوج سری را می‌توان از شماره دوم آن و فضای جنگ‌جهانی دومش نام برد. در ادامه اما سری COD یک بار دیگر با پرداختن به جنگ‌های مدرن در قالب سری Modern Warfare توانست یک گام دیگر در بلوغ سبک شوتر نظامی و افزودن استاندارد های جدید در این سبک پیشگام باشد. موفقیتی که باعث شد تا سایر رقبا

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها